Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Zawadzkiego "Zośki"

Adres: Główna 50
05-500 Piaseczno
Dyrektor: Anna Krasuska
Strona WWW: sp3piaseczno.szkolnastrona.pl
E-mail: sp.golow@wp.pl
Telefon: 22 756-75-19

Misja i wizja szkoły

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

Meander

„Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”

Profil szkoły, model wychowania

- wychowanie z sercem i uśmiechem - to znak rozpoznawczy szkoły. SP 3 Piaseczno inicjuje akcje związane z pomocą drugiemu człowiekowi (współpraca z Domem Dziecka w Pęcherach, fundacją Szlachetna Paczka, organizujemy liczne akcje charytatywne, wspomagamy Schroniska dla bezdomnych zwierząt , w szkole działa Klub Wolontariatu)

- wychowanie proekologiczne -  szkoła bierze udział w licznych projektach ekologicznych, np.: zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy, bierzemy udział w programach zbiórki surowców wtórnych –korki plastikowe, Ogólnopolski Projekt ''Gaś światło, zakręcaj wodę''

- edukacja prozdrowotna - w szkole planujemy utworzyć od roku szkolnego 2020/2021 klasę sportową o specjalności piłka koszykowa,kolarstwo i karate. Dodatkowo w planach jest tworzenie klas sportowych dla najmłodszych w perspektywie najbliższych lat. Od lat SP 3 odnosi sukcesy sportowe na arenach gminy, powiatu, województwa oraz na arenie ogólnopolskiej.Nasi absolwenci to Mistrzowie Polski w kolarstwie oraz koszykówce, czynni sportowcy do dnia dzisiejszego. Szkoła bierze udział w programie : ''Mleko w szkole'', ''Owoce w szkole'', „Szkolny Klub Sportowy” , Aktywny uczeń klasy 1-3 dodatkowe zajęcia sportowe, program gminny. Posiadamy pełną bazę sportową – sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne. Szkoła działa pod hasłem „ Aktywna Szkoła ”. Na lekcjach WF-u włączamy zajęcia z narciarstwa, łyżwiarstwa, nordic walking, pływania, sala ruchowa dla najmłodszych.

- edukacja europejska - w szkole reaktywowany został Szkolny Klub Europejski. Szkoła bierze udział w europejskim programie POWER – Ponadwymiarowa mobilność kadry edukacji szkolnej. Planujemy aplikować w przyszłym roku do programu ERASMUS+, program edukacja szkolna. W szkole realizowane są projekty Enjoy English oraz wiele innych. Szkoła stawia na edukację języków obcych. Patronat nad naszą szkołą objął europoseł Andrzej Halicki ( EPP) od 2019 roku. Dzięki temu szkoła organizuje wyjazdy do Sejmu, Europarlamentu w
Brukseli , biur poselskich posłów RP. Akcje prowadzone w szkole – AKCJA DEMOKRACJA.

- edukacja medialna i technologia informacyjna - wszystkie sale wyposażone są w projektory, część sal w tablice multimedialne. Posiadamy nowoczesną pracownię komputerową oraz salę języków obcych wyposażoną w tablety dla każdego ucznia. Szkoła posiada stronę internetową oraz funpage na FB, cały czas rozwijamy się w kierunku nowych technologii.

- wychowanie twórcze – w szkole działa koło teatralne, koło kreatywności – ozoboty, robotyka, koło szachowe dla dzieci oraz dla dorosłych.  Dodatkowo w ramach świetlic oraz zerówki odbywają się kreatywne zajęcia z zakresu plastyki, muzyki, tańca, zajęcia szachowe. SP 3 otwiera swoje drzwi także na firmy zewnętrzne, które prowadzą w naszej szkole zajęcia z rysunku 3 D, plastyczne, teatr, języków obcych, muzyczna.

-edukacja samorządności – w SP 3 prężnie działa Samorząd Uczniowski, od wielu lat nasi uczniowie zaangażowani są w działalność Młodzieżowej Rady Gminy w Piasecznie.

-edukacja patriotyczna – naszym patronem jest Tadeusz Zawadzki „Zośka” dlatego też szkoła umacnia wśród uczniów postawy patriotyczne, w szkole działają drużyny Zuchowa oraz Harcerska. Poczet Sztandarowy bierze udział we wszystkich uroczystościach patriotycznych organizowanych przez Gminę Piaseczno.

W naszej szkole dzieci mogą liczyć na profesjonalną pomoc pedagogów, nauczycieli  współorganizujących, psychologa, logopedy oraz pielęgniarki szkolnej.

Zajęcia organizowane z pomocy PPP:

Logopedia

Glottodydaktyka