Szkoła Podstawowa nr 3 w Piasecznie

Strona WWW: sp3piaseczno.szkolnastrona.pl
E-mail: sp.golkow@wp.pl

Misja i wizja szkoły

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

Meander

„Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”

Profil szkoły, model wychowania

- wychowanie z sercem i uśmiechem - to znak rozpoznawczy szkoły. SP 3 Piaseczno inicjuje akcje związane z pomocą drugiemu człowiekowi (współpraca z Domem Dziecka w Pęcherach, fundacją Szlachetna Paczka, organizujemy liczne akcje charytatywne, wspomagamy Schroniska dla bezdomnych zwierząt , w szkole działa Klub Wolontariatu)

- wychowanie proekologiczne -  szkoła bierze udział w licznych projektach ekologicznych, np.: zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy,   bierzemy udział w programach zbiórki surowców wtórnych – korki plastikowe, Ogólnopolski Projekt ''Gaś światło, zakręcaj wodę''

- edukacja prozdrowotna - w szkole planujemy utworzyć od roku szkolnego 2019/2020 klasę sportową o specjalności piłka koszykowa i kolarstwo. Dodatkowo w planach jest tworzenie klas sportowych dla najmłodszych w perspektywie najbliższych lat. Od lat SP 3 odnosi sukcesy sportowe na arenach gminy, powiatu, województwa oraz na arenie ogólnopolskiej. Nasi absolwenci to Mistrzowie Polski w kolarstwie oraz koszykówce, czynni sportowcy do dnia dzisiejszego. Szkoła bierze udział w programie : ''Mleko w szkole'', ''Owoce w szkole'', „Szkolny Klub Sportowy” , Aktywny uczeń klasy 1-3 dodatkowe zajęcia sportowe, program gminny. Posiadamy pełną bazę sportową – sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne ( kryte balonem na chwilę obecną ).

- edukacja europejska - w szkole reaktywowany został Szkolny Klub Europejski. Szkoła bierze udział w europejskim programie POWER – Ponadwymiarowa mobilność kadry edukacji szkolnej. Planujemy aplikować w przyszłym roku do programu ERASMUS+, program edukacja szkolna. W szkole realizowane są projekty Enjoy English oraz wiele innych. Szkoła stawia na edukację języków obcych.

- edukacja medialna i technologia informacyjna - wszystkie sale wyposażone są w rzutniki. Posiadamy nowoczesną pracownię komputerową. Szkoła posiada stronę internetową oraz funpage na FB, cały czas rozwijamy się w kierunku nowych technologii.

- wychowanie twórcze – w szkole działa Koło teatralne.  Dodatkowo w ramach świetlic oraz zerówki odbywają się kreatywne zajęcia z zakresu plastyki, muzyki, tańca, zajęcia szachowe. SP 3 otwiera swoje drzwi także na firmy zewnętrzne, które prowadzą w naszej szkole zajęcia z rysunku 3 D, plastyczne, teatr.

-edukacja samorządności – w SP 3 prężnie działa Samorząd Uczniowski, od wielu lat nasi uczniowie zaangażowani są w działalność Młodzieżowej Rady Gminy w Piasecznie.

-edukacja patriotyczna – naszym patronem jest Tadeusz Zawadzki „Zośka” dlatego też szkoła umacnia wśród uczniów postawy patriotyczne, w szkole działają drużyny Zuchowa oraz Harcerska. Bierzemy udział w rajdach patriotycznych.

W naszej szkole dzieci mogą liczyć na profesjonalną pomoc pedagogów, nauczycieli  współorganizujących, psychologa, logopedy oraz pielęgniarki szkolnej.

Obecnie jesteśmy w trakcie rozbudowy szkoły, od nowego roku szkolnego baza szkoły wzbogaci się o nową stołówkę , kuchnię oraz profesjonalne pomieszczenia dla oddziałów przedszkolnych.

KLASY PIERWSZE 25

Rekrutacja ID: 132; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 649;