Szoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Chylicach

Lokalizacja: woj. Mazowieckie, pow. Piaseczyński, gm. Piaseczno

Adres: Chylice, ul. Dworska 2, 05-510 Konstancin-Jeziorna

Telefon: 22 756 41 25

W szkole uczy się 551 dzieci w 23 oddziałach.

W szkole są organizowane zajęcia pozalekcyjne w formie kół zainteresowań (plastyka, język polski, zajęcia sportowe i rozwijające zainteresowania w miarę zgłaszanych potrzeb) oraz zajęcia wyrównawcze. Dla dzieci z kl. I-III działa świetlica szkolna w godz. 7.00-18.00. W szkole istnieje możliwość korzystania z obiadów.

Szkoła dysponuje małą salą gimnastyczną, pracownią komputerową, biblioteką z czytelnią (z dostępem do komputerów i Internetu). Sale lekcyjne są wyposażone w  nowoczesny sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Na terenie szkolnym znajdują się nowoczesne boiska sportowe.

Dzieci młodsze mogą korzystać z dużego, dobrze wyposażonego placu zabaw.

Szkoła oferuje uczniom opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną oraz pielęgniarską.

Celem pracy nauczycieli i pedagogów naszej szkoły jest wspieranie rozwoju osobowości dzieci na fundamentach wartości moralnych i estetycznych, przygotowanie do życia w otaczającym świecie. Inspirujemy uczniów do aktywnej, poznawczej i twórczej pracy, a w konsekwencji do osiągania osobistych sukcesów.

Szkoła prowadzi „dziennik elektroniczny” – system internetowy gwarantuje rodzicom łatwy  i szybki kontakt z nauczycielami.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci szkoła objęta jest monitoringiem zewnętrznym i wewnętrznym. Ogrodzony teren i nadzór ze strony pracowników szkoły zapewnia bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zarówno przed i po lekcjach, jak i podczas przerw międzylekcyjnych.

KLASA PIERWSZA 65